mie. iun. 24th, 2026

Simion, gata să-l numească pe Călin Georgescu prim-ministru: „E normal să fac această chestiune. Dacă domnia sa își dorește””

Simion, gata să-l numească pe Călin Georgescu prim-ministru: „E normal să fac această chestiune. Dacă domnia sa își dorește””

George Simion, candidatul AUR la alegerile prezidențiale din 18 mai, a declarat că îl va nominaliza pe Călin Georgescu pentru funcția de prim-ministru, „dacă și el dorește acest lucru”, în cazul în care va câștiga alegerile.

George Simion îl va nominaliza pe Călin Georgescu pentru funcția de prim-ministru FOTO: Facebook

George Simion, candidatul AUR la alegerile prezidențiale, a declarat la Digi24 că îl va nominaliza pe Călin Georgescu pentru funcția de prim-ministru, „dacă și el dorește acest lucru”, în cazul în care va câștiga alegerile.

Simion este convins că va găsi o majoritate parlamentară care să susțină guvernul propus, însă nu exclude posibilitatea declanșării alegerilor anticipate.

E angajamentul pe care mi l-am luat față de români. E normal să fac această chestiune. Dacă domnia sa își dorește”, a spus Simion, referindu-se la Georgescu.

Întrebat dacă a discutat direct cu Călin Georgescu…

Citeşte mai mult

Admin