În mediul online a
apărut o postare în care este semnalat faptul că judecătoarea Măndica Badiu,
care este mătuşa lui George Simion, candidatul AUR la preşedinţie, a participat
activ la campania electorală a acestuia, în ciuda faptului că funcţia pe care o
ocupă nu îi permite acest lucru.
Magistratul Măndica Badiu a făcut campanie electorală pentru George Simion. Foto: captură video
Ionel Stoica, fost
consilier al lui Clotilde Armand, a atras atenţia asupra faptului că, în ciuda funcţiei
pe care o ocupă, judecătoarea Măndica Badiu s-a implicat activ în campania
electorală a nepotului său, George Simion, candidatul AUR la alegerile
prezidenţiale.
Într-o postare din
7 mai pe contul său de Facebook, Ionel Stoica mai spune că, mai mult decât
atât, ea ar fi fost în mai multe rânduri membră în Biroul Electoral Județean
din Vrancea, inclusiv în cel pentru alegerea Președintelui României din anul
2024.
„La solicitarea…





Mai multe ştiri
Nicușor Dan, baie de mulțime la Cluj: a stat aproape o oră să facă poze și să vorbească cu oamenii
Ilie Bolojan, la recepția de Ziua SUA: „Investițiile americane și parteneriatul militar cu SUA sunt esențiale pentru România”
Predoiu explică de ce a susținut Guvernul Veștea: „La momentul începerii votării, era clar că guvernul era ca și respins”