Daniel Băluță, primarul Sectorului 4 al Capitalei, a semnat ordinul de începere a lucrărilor
și pentru lotul 2 al celui mai mare proiect de infrastructură din România derulat de o autoritate publică locală: extinderea Magistralei M4 de metrou.
Primarul spune că proiectul este exact ceea ce are nevoie Bucureștiul. FOTO Primăria Sectorului 4
Este vorba de un proiect finanțat cu 3,5 miliarde de euro, fonduri
europene nerambursabile.
După
ce, la finalul anului trecut, Sectorul 4 al Municipiului București a semnat
contractul de proiectare și execuție pentru primul lot al proiectului de
extindere a Magistralei M4 (între Gara de Nord și Eroii Revoluției), primarul
Sectorului 4, Daniel Băluță, a semnat, recent, documentele similare pentru lotul
2 (între Eroii Revoluției și Gara Progresul) și a emis ordinul de începere a lucrărilor
de proiectare și execuție, se arată întru-un comunicat al primăriei de sector.

Mai multe ştiri
De ce este Nicușor Dan etichetat drept „pesedist”. Explicațiile lui Eugen Tomac
Scandal în PNL. Alin Tișe îl atacă dur pe Ilie Bolojan: „Ai trădat președintele României. Opreşte-te!”
Remus Pricopie îl critică dur pe George Simion: „Purtătorul de cuvânt al Moscovei la București a grăit iar. Punctaje de tip KGB venite de la Kremlin”