Vicepremierul Oana Gheorghiu declară, la trei luni de mandat, că a început cu fundaţia, să pună bazele, să se asigure că ceea ce se construiește acum nu se va prăbuşi peste un an.
Oana Gheorghiu, vicepremier FOTO: Adevărul
”Azi se împlinesc 3 luni de când am devenit membră a Guvernului. Sunt conştientă de aşteptările pe care le au oamenii şi de povara resimţită după măsurile dificile, luate anul trecut. Acest Guvern a fost nevoit să repare casa şi să facă curăţenie după ce în ultimii ani, decizii greşite şi lipsa de responsabilitate au lăsat robinetul deschis… A preluat, inevitabil, şi nemulţumirile oamenilor, multe dintre ele justificate. Tocmai de aceea, dacă vrem să nu mai ajungem niciodată aici, ar trebui noi, ca societate, să nu mai permitem nimănui, niciodată să lase robinetul deschis. În aceste trei luni am auzit des întrebări directe: Ce ai făcut? Câte companii ai închis? Câte sinecuri ai eliminat? Sunt…





Mai multe ştiri
De ce este Nicușor Dan etichetat drept „pesedist”. Explicațiile lui Eugen Tomac
Scandal în PNL. Alin Tișe îl atacă dur pe Ilie Bolojan: „Ai trădat președintele României. Opreşte-te!”
Remus Pricopie îl critică dur pe George Simion: „Purtătorul de cuvânt al Moscovei la București a grăit iar. Punctaje de tip KGB venite de la Kremlin”