lun. iun. 22nd, 2026

Parlamentarii AUR „vor vota Guvernul Veștea pentru că George Simion le permite acest lucru”, susține rectorul SNSPA

Parlamentarii AUR „vor vota Guvernul Veștea pentru că George Simion le permite acest lucru”, susține rectorul SNSPA

Rectorul Școlii Naționale de Studii Politice și Administrative (SNSPA), Remus Pricopie, a transmis luni, 22 iunie, că parlamentarii AUR care votează Guvernul Veștea o vor face „pentru că George Simion le permite acest lucru.” Acesta adaugă că noul guvern va putea fi considerat unul „garantat de AUR, pentru că fără aceste voturi învestirea sa nu ar fi posibilă”.

Dan Dungaciu, George Simion și Petrișor Peiu/FOTO: Mediafax

publicitate„); background-position: center center; background-repeat: no-repeat;”>

„Astăzi, când este posibil să avem un nou guvern, dar unul susținut și de voturile unor parlamentari AUR, cred că este bine să nu uităm un lucru esențial: acești parlamentari nu sunt «dizidenți». Ei nu vor acționa împotriva formațiunii din care fac parte. Ei vor vota Guvernul Veștea pentru că George Simion le permite acest lucru”, a afirmat rectorul SNSPA într-o postare pe Facebook.

Acesta avertizează că AUR…

Citeşte mai mult

Admin