Liderul AUR, George Simion, a lansat miercuri, 6 mai, acuzații dure la adresa președintelui Nicușor Dan, susținând că acesta ar purta discuții „în secret” cu lideri ai unor partide politice pentru a-și construi propria majoritate parlamentară. „Este normal și ne dorim să fim implicați în formarea viitorului guvern”, a transmis acesta.
George Simion Foto: inquam photos
„Dragi români, Nicușor Dan se întâlnește în secret cu președinții partidelor pe care îi preferă. Total în disprețul Constituției. Voi, prin vot, ne-ați desemnat pe 1 decembrie 2024 al doilea partid al țării. Este normal și ne dorim să fim implicați în formarea viitorului guvern. Acest lucru, de facto, nu se întâmplă”, a spus George Simion, într-un mesaj publicat pe Facebook.
Liderul AUR susține că actualele consultări politice ar reprezenta o abatere de la…






Mai multe ştiri
Siegfried Mureșan: „Viziunea mea despre România în Europa este diferită de cea a PSD”
Rogobete îl invită pe Ilie Bolojan într-o secție de oncologie: „La patul bolnavului nu există propagandă, nu există sondaje”
Ce decizie nu ar fi trebuit să ia Nicușor Dan niciodată: „Când a renunțat la amenințarea cu anticipatele, a devenit pradă partidelor”