Fostul președinte al PNL,
Crin Antonescu, a vorbit despre noua conducere a partidului, despre reformele
propuse de Ilie Bolojan și despre desprinderea de Klaus Iohannis.
Crin Antonescu, fost președinte al PNL FOTO: Facebook
Crin Antonescu, fostul
președinte al PNL, a vorbit într-o intervenție la digi24.ro despre noul
președinte liberal, Ilie Bolojan. Antonescu s-a declarat un membru convins al
PNL, pentru că în 48 de ore a luat decizii importante și a enunțat principii pe
care niciun alt politician nu le-a enunțat.
„Cred că în aceste zile,
trei-patru, s-a întâmplat ceva
semnificativ, ăsta e punctul meu de vedere, evident, s-a întâmplat ceva
semnificativ și pentru alegerile de duminică, pentru alegerile parlamentare. Și
anume, a apărut un lider politic, a apărut concentrat un program politic. Mă
refer la Ilie Bolojan și la ceea ce aș numi, aș îndrăzni să numesc, deja noul
PNL, dacă nu cumva e vorba chiar de vechiul și mă adresez…

Mai multe ştiri
Siegfried Mureșan: „Viziunea mea despre România în Europa este diferită de cea a PSD”
Rogobete îl invită pe Ilie Bolojan într-o secție de oncologie: „La patul bolnavului nu există propagandă, nu există sondaje”
Ce decizie nu ar fi trebuit să ia Nicușor Dan niciodată: „Când a renunțat la amenințarea cu anticipatele, a devenit pradă partidelor”