Preşedintele Republicii Moldova, Maia Sandu, aflată în vizită de lucru la Bucureşti, a fost primită, joi, la Palatul Victoria, de premierul Nicolae Ciucă, agenda discuțiilor vizând proiectele ccomune din energie și transporturi, cât și parcursul european al Moldovei.
FOTO Arhivă
Premierul Nicolae-Ciucă a primit-o, la Palatul Victoria, pe președinta Republicii Moldova, Maia Sandu, aflată într-o vizită de lucru în România, potrivit unui comunicat de presă al Guvernului.
Sursa citată a arătat că „în cadrul convorbirilor au fost discutate subiectele de interes de pe agenda bilaterală, cu accent pe proiectele comune din domeniile energiei și transporturilor, care vizează racordarea Republicii Moldova la spațiul Uniunii Europene”.
De asemenea, în cadrul întrevederii „a fost subliniată necesitatea îmbunătățirii interacțiunii dintre sectoarele de afaceri din România și Republica Moldova, în scopul creșterii…





Mai multe ştiri
Dominic Fritz, despre consultările de la Cotroceni: „Nu a dansat nimeni pe masă. Suntem cu toţii conştienţi că situaţia este serioasă”
USR anunță consultări pentru o soluție fără PSD. Fritz: „Sunt în contact şi cu Ilie Bolojan şi cu Kelemen Hunor şi vom sta de vorbă în trei”
„Nu există un singur tip de extremism”, crede rectorul SNSPA. Ce spune despre controversele din jurul lui George Simion