Ministrul Educației, Daniel David, a anunțat marți la Digi24 că nu se va aplica sistemul hibrid în perioada suspendării cursurilor cu prezență fizică, conținutul urmând să fie recuperat ulterior.
Daniel David, ministrul Educației FOTO Mediafax
Ministrul Educației, Daniel David, a anunțat că elevii din județele unde s-au închis școlile din cauza Codului Roșu de ploi vor recupera orele pe parcursul săptămânilor următoare.
„Hibrid nu va fi, pentru că nu va fi nimeni cu prezență fizică în școli. Regula generală este că odată cu această suspendare a prezenței fizice, sigur, va trebui recuperat conținutul. Cel mai probabil, cum am înțeles de la cei mai mulți inspectori generali, se vor recupera orele pe parcursul următoarelor săptămâni. În municipiul București, inspectorul spune acum câteva minute că poate lăsa, dacă unitatea școlară dorește și are facilitățile necesare, și desfășurarea unor activități…





Mai multe ştiri
Profesoară supraveghetore la Evaluarea Națională, mesaj tranșant despre ținuta elevilor: „Când fusta e până la fund, e o problemă de educație”
Evaluarea Națională 2026: Subiecte „mai grele” la Matematică față de anul trecut. Ce exercițiu va face diferența între „elevii foarte buni și cei excepționali”
Universitatea Româno-Americană lansează Facultatea de Arhitectură cu program integrat de licență și masterat în limba engleză, cu diplomă dublă româno-americană