Prim-ministrul României, Ilie Bolojan, s-a întâlnit marți, la Berlin, cu reprezentanții Camerei de Comerț și Industrie a Germaniei (DIHK), în cadrul unei întrevederi dedicate consolidării cooperării economice și sectoriale dintre România și Germania.
Imaginea 1/3:
Boloja, întrevedere la Berlin cu reprezentanţii Camerei de Comerţ şi Industrie a Germaniei FOTO gov.ro
În cadrul discuțiilor, premierul a subliniat importanța strategică a relației economice bilaterale, arătând că Germania este, de mai mulți ani, principalul partener comercial al României și cel mai mare investitor străin în economia românească. Ilie Bolojan a evidențiat contribuția companiilor germane la crearea de locuri de muncă stabile, investiții pe termen lung și dezvoltarea comunităților locale, reiterând interesul României pentru atragerea de noi investiții într-un cadru economic stabil și…





Mai multe ştiri
Lider PNL, mesaj dur către Nicușor Dan: „Dacă preferați să protejați PSD, nu faceți decât să vă prăbușiți în încrederea publică”
Nicușor Dan convoacă luni ședința CSAT. Ce subiecte se află pe agendă
Nicușor Dan se delimitează de negocierile dintre Veștea și Simion. Cum a răspuns președintele întrebat dacă AUR este prooccidental