O fotografie surprinsă într-un restaurant din Oradea, în care apar Mihai Morar, premierul Ilie Bolojan și primarul Florin Birta, a devenit virală pe rețelele sociale, stârnind speculații privind eventuale interese ascunse.
Premierul Ilie Bolojan și Mihai Morar, la un restaurant din Oradea FOTO: Mihai Morar/FB
Imaginea a fost realizată sâmbătă seara, cu o zi înainte ca Mihai Morar să modereze Gala Antreprenor pentru Bihor, la care a participat și Ilie Bolojan.
Fotografia îl surprinde pe omul de radio la masă împreună cu oficialii, în restaurantul „Corsarul”. Ulterior, a fost preluată pe rețelele sociale, stârnind comentarii negative, inclusiv jigniri directe la adresa protagoniștilor, potrivit ebihoreanul.
Pe blogul său, Morar a reacționat printr-o postare intitulată „Infracțiunea de a lua cina… și adevărata ticăloșie”, în care critică modul în care fotografia a fost interpretată și prezentată publicului. El a…





Mai multe ştiri
Remus Pricopie îl critică dur pe George Simion: „Purtătorul de cuvânt al Moscovei la București a grăit iar. Punctaje de tip KGB venite de la Kremlin”
Lider PNL, mesaj dur către Nicușor Dan: „Dacă preferați să protejați PSD, nu faceți decât să vă prăbușiți în încrederea publică”
Nicușor Dan convoacă luni ședința CSAT. Ce subiecte se află pe agendă