O fotografie surprinsă într-un restaurant din Oradea, în care apar Mihai Morar, premierul Ilie Bolojan și primarul Florin Birta, a devenit virală pe rețelele sociale, stârnind speculații privind eventuale interese ascunse.
Premierul Ilie Bolojan și Mihai Morar, la un restaurant din Oradea FOTO: Mihai Morar/FB
Imaginea a fost realizată sâmbătă seara, cu o zi înainte ca Mihai Morar să modereze Gala Antreprenor pentru Bihor, la care a participat și Ilie Bolojan.
Fotografia îl surprinde pe omul de radio la masă împreună cu oficialii, în restaurantul „Corsarul”. Ulterior, a fost preluată pe rețelele sociale, stârnind comentarii negative, inclusiv jigniri directe la adresa protagoniștilor, potrivit ebihoreanul.
Pe blogul său, Morar a reacționat printr-o postare intitulată „Infracțiunea de a lua cina… și adevărata ticăloșie”, în care critică modul în care fotografia a fost interpretată și prezentată publicului. El a…





Mai multe ştiri
Lider PNL, mesaj dur către Nicușor Dan: „Dacă preferați să protejați PSD, nu faceți decât să vă prăbușiți în încrederea publică”
Nicușor Dan convoacă luni ședința CSAT. Ce subiecte se află pe agendă
Nicușor Dan se delimitează de negocierile dintre Veștea și Simion. Cum a răspuns președintele întrebat dacă AUR este prooccidental