lun. iun. 24th, 2024

Video | Final Four Champions League | Magdeburg – Aalborg, 16:00, LIVE VIDEO, DGS 4 / Barcelona

• Fotbal: Franța – Canada, duminică, 22:10, DGS 1

• Minifotbal, finala EURO: RomâniaSerbia, sâmbătă, 21:45, DGS 1

Magdeburg – Aalborg s-a terminat cu scorul de 26-28, iar scandinavii au reușit calificarea în finala EHF Champions League. Meciul a putut fi urmărit pe Digi Sport 4, dar a mai putut fi vizionat și LIVE VIDEO pe digisport.ro, dar și din aplicația Digi Sport.

Magdeburg – Aalborg 26-28. Scandinavii s-au calificat în finala Champions League!

Aalborg a învins-o pe Magdeburg, scor 28-26, și s-a calificat pentru a doua oară în istorie în finala Ligii Campionilor, la handbal masculin. Semifinala a avut o desfășurare aparte. Până în minutul 59, niciuna dintre cele două formații nu a condus cu mai mult de un gol, pe tabela de marcaj.

Elevii lui Bennet Wiegert porneau cu prima șansă, în semifinala cu Aalborg, doar că danezii au dorit să arate contrariul. În prima repriză, niciuna dintre echipe nu s-a desprins la mai mult de un gol. Defensivele au…