-
Europa League: Man. United – Lyon, joi, 22:00, DGS 1
-
Liga 2: CSM Reșița – Steaua, joi, 17:30, DGS 1
Printre acestea, antrenorul celor de la Rapid a discutat și despre problemele de arbitraj din ultima vreme, din SuperLiga.
Marius Șumudică: „Nu mă consider vânat de cartonașe”
Radu Naum, moderatorul emisiunii Fotbal Club, l-a întrebat pe Marius Șumudică dacă se consideră „vânat” de arbitri, în urma declarației făcute de Mirel Rădoi la finalul meciului Universitatea Craiova – FCSB 0-0.
„Eu nu mă consider vânat. Pentru mine e un record, în 30 și ceva de meciuri n-am luat foarte multe cartonașe galbene. În Turcia am fost suspendat de foarte multe ori, dar aveam discuții. Aici, vine în sprint și-mi arată galbenul. Nu mă sperie galbenul nici în intersecție. Forțezi puțin, mai rău e la roșu.”, a fost răspunsul dat de Marius Șumudică, la Digi Sport.
VIDEO exclusiv cu intervenția telefonică a lui Marius Șumudică la Digi Sport:





Mai multe ştiri
Dinamo a pierdut al doilea amical al verii! Elevii lui Nuno Campos și-au dat autogol
Oficial | Denis Alibec a semnat!
Live Text | Capul Verde