lun. feb. 26th, 2024

Video | Crystal Palace – Chelsea 1-3. Londonezii au marcat două goluri în prelungiri

• Champions League: Leipzig – Real Madrid, marți, 22:00, DGS 1

• Champions League: Copenhaga – Man. City, marți, 22:00, DGS 2

Crystal Palace – Chelsea 1-3

Crystal Palace a deschis scorul în minutul 30, după ce Jefferson Lerma a trimis un șut puternic din afara careului și l-a învins pe Petrovic. La cabine, Palace a intrat cu un avantaj minim.

Chelsea a reușit să revină în repriza secundă, când Conor Gallaghera restabilit egalitatea după doar 90 de secunde. Tot Gallagher a marcat și golul al doilea pentru londonezi, în primul minut de prelungire.

Scorul final a fost stabilit de Enzo Fernandez, în prelungiri. În urma acestui rezultat, Chelsea a urcat pe locul 10 în Premier League, cu 34 de puncte acumulate. Crystal Palace se află pe poziția a 15-a, cu 24 de puncte.

VIDEO Rezumat Crystal Palace – Chelsea 1-3

Min 90+7: Final de meci! Chelsea s-a impus cu 3-1.

Min 90+4: Gol Chelsea! Cole Palmer i-a pasat decisiv lui Enzo Fernandez, care a trimis mingea în vinclu.