-
SuperLiga: Botoșani – Dinamo, vineri, 20:00, DGS 1
-
Bundesliga: Bayern Munchen – Werder Bremen, vineri, 21:30, DGS 2
După plecarea starului francez la ”Los Blancos”, Luis Enrique (54 de ani) a fost întrebat în continuare despre atacant, de către jurnaliști, fapt care a produs nemulțumire în rândul tehnicianului spaniol.
Luis Enrique: ”V-am spus că vom avea un atac și o apărare mai bune, după plecarea lui Mbappe!”
În cadrul unei conferințe de presă în care a prefațat duelul PSG – Monaco, din cadrul etapei a 21-a din Ligue 1, Luis Enrique a fost întrebat din nou despre Kylian Mbappe și despre cum arată jocul grupării pariziene, la mai bine de 6 luni după plecarea francezului.
Ușor iritat, managerul spaniol a transmis faptul că formația de pe ”Parc des Princes” arată mult mai bine după despărțirea de Kylian Mbappe și a subliniat că PSG are ”un atac și o apărare mai bune”, față de sezoanele când vârful lui Real Madrid îmbrăca…





Mai multe ştiri
Live Text | Cehia – Mexic 0-0, ACUM, pe digisport.ro. Europenii mai speră la calificarea în fazele eliminatorii de la Cupa Mondială
La un an de la despărțire, ”Barbie din fotbal” a primit vestea cea mare și a spus ”DA”:
Gică Craioveanu: ”La FCSB nu există jucător ca el”