Unde s-a uitat? Dani Carvajal, gafă uriașă în meciul cu Valencia

• Premier League: Man. City – Man. United, duminică, 17:30, DGS 1

• Superliga: FCSB – Petrolul, duminică, 20:30, DGS 1

”Los blancos” au avut parte de un început catastrofal pe terenul ”Liliecilor”.

Astfel, după ce gazdele au deschis scorul în minutul 27 prin Hugo Duro (24 de ani), acestea și-au dublat avantajul prin Roman Yaremchuk doar 3 minute mai târziu (minutul 30), după o gafă uriașă comisă în defensiva lui Real Madrid.

Dani Carvajal i-a oferit ”assist-ul” lui Yaremchuk la golul de 2-0 pentru Valencia

Dani Carvajal (32 de ani), experimentatul fundaș dreapta al celor de la Real Madrid, aflat sub presiunea unui adversar la marginea terenului, a încercat să-i paseze îmapoi goalkeeperului Lunin, însă mingea a fost interceptată de Roman Yaremchuk, atacantul Valenciei.

Ulterior, vârful croat, aflat în poziție de 1 la 1 cu Lunin, l-a depășit pe goalkeeperul Realului și a marcat în poarta goală pentru 2-0.