PSD solicită conducerii USR să aplice standardele de integritate în politică pe care le invoca în cazul altora și să o excludă de îndată pe Clotilde Armand din partid. După trimiterea în judecată, primarul Sectorului 1, Clotilde Armand, întrunește toate atributele penalului în funcții publice: are dosar penal, a fost anchetată, e inculpată și a fost deferită Justiției, urmând să fie judecată pentru infracțiunea de a fi folosit funcția publică pentru a se favoriza pe sine”, transmite PSD.
Social democrații susțin ca edilul de la Sectorul 1 “se și comportă ca un „penal” autentic atunci când îi atacă fără nicio reținere pe magistrații care au luat decizii împotriva sa și când denigrează instituțiile fundamentale ale statului de drept”.
“Conform principiilor invocate de-a lungul timpului de USR, indiferent de decizia pe care o va lua instanța, inculpata Clotilde Armand trebuie să se suspende din funcția de…





Mai multe ştiri
Dominic Fritz, despre consultările de la Cotroceni: „Nu a dansat nimeni pe masă. Suntem cu toţii conştienţi că situaţia este serioasă”
USR anunță consultări pentru o soluție fără PSD. Fritz: „Sunt în contact şi cu Ilie Bolojan şi cu Kelemen Hunor şi vom sta de vorbă în trei”
„Nu există un singur tip de extremism”, crede rectorul SNSPA. Ce spune despre controversele din jurul lui George Simion