-
SuperLiga: ”U” Cluj – Petrolul, vineri, 21:00, DGS 1
-
SuperLiga: Voluntari – Oțelul, vineri, 18:00, DGS 1
Așa cum a anunțat Digi Sport, Rapid nu-l mai dorește pe fundașul central, iar acum o echipă a intrat în cursa pentru transfer.
Cristian Ignat e dorit de FC Voluntari
Cristian Ignat ar putea rămâne în SuperLiga României, așa cum au dezvăluit cei de la trumedia.ro.
Concret, FC Voluntari i-a pus pe masă un contract fundașului de 23 de ani cu un salariu lunar de 8 mii de euro.
Conform sursei menționate, Cristian Ignat este aproape să dea ”undă verde” transferului și să plece definitiv de la Rapid, echipă unde a ajuns în 2019.
- 700 de mii de euro este cota de piață a lui Cristian Ignat, potrivit transfermarkt.com.
- În acest sezon, Ignat nu a jucat în niciun meci pentru Rapid și a fost pe banca de rezerve în 3 din cele 6 etape jucate în Liga 1.




Mai multe ştiri
Decizia luată de UEFA, după tragerea la sorți a UEFA Champions League 2026/2027
Dani Coman, prima reacție după ce Gino Iorgulescu și-a anunțat candidatura. ”Sunt probleme reale pe care le are”
Armenia – Universitatea Craiova, joi, 19:00, LIVE TEXT digisport.ro. Oltenii au ajuns în Armenia. Cum arată gazonul