-
Liga 2: Dinamo – Timișoara, duminică, 13:00, DGS 1
-
Liga 1: FCSB – Sepsi, duminică, 21:00, DGS 1
Alin Petrache a răbufnit când a aflat că și FCSB ar putea juca pe stadionul Arcul de Triumf
De când a fost inaugurată, noua arenă a fost „casa” celor de rugby, încă s-au jucat și meciuri de fotbal, iar în ultima vreme, chiar a devenit „casa” lui Dinamo.
Recent, a mai apărut o cerere și din partea lui CS Dinamo, echipa din Liga 4, antrenată de Andrei Cristea. Astfel, când a aflat de toate aceste evenimente, președintele Federației Române de Rugby, Alin Petrache, a avut o reacție vehementă.
„Să vină toate echipele de fotbal! Înseamnă că avem o arenă bună, încăpătoare. Ce să mai zic? Suntem singurul stadion din București pe care se poate juca fotbal, nu?
Am înțeles că a fost făcută o cerere și de cei de la Dinamo, echipa din liga a patra. Asta este! Sper să mai putem juca și meciurile de rugby pe Arcul de Triumf”, a spus Alin Petrache, potrivit…





Mai multe ştiri
Live Text | Portugalia – Uzbekistan 2-0, ACUM, la digisport.ro. ”Nebunie”! Gol superb anulat pentru asiatici
Gabriela Ruse – Linda Noskova, LIVE VIDEO, 12:30, Digi Sport 2, în primul tur al turneului WTA de la Bad Homburg
Live Text | Norvegia – Senegal 3-1, ACUM, pe digisport.ro. GOOOL! Haaland a făcut dubla