Dum. iun. 28th, 2026

Naționala feminină a României s-a calificat în semifinalele Campionatului European de tenis de masă

Naționala feminină a României s-a calificat în semifinalele Campionatului European de tenis de masă

  • SuperLiga: MetaloglobusFCSB, sâmbătă, 20:30, DGS 1

  • SuperLiga: Universitatea CraiovaSlobozia, sâmbătă, 17:30, DGS 1

România – Slovacia 3-0, în sferturile de finală de la Europene de tenis de masă

„România, favorita #1 la feminin, s-a calificat în semifinale și și-a asigurat, din nou, prezența pe podiumul european! În această seară, tricolorele au avansat cu un nivel superior al jocului în fața Slovaciei, scor 3-0.

Rând pe rând, Bernadette Szocs, Elizabeta Samara și Andreea Dragoman au oferit siguranță printr-un joc consistent la masă, iar în fața adversarelor au avut avantajul strategiei, preciziei și loviturilor câștigătoare pentru a pătrunde din nou în topul european„, a scris Federația Română de Tenis de masă pe site-ul oficial.

  • În semifinale, România va întâlni Olanda, sâmbătă, de la 17:00.

Desfășurarea partidei România – Slovacia 3-0

  • Bernadette Szocs – Ema Labosova 3-0 (11-3, 11-7, 11-7)
  • Elizabeta Samara – Tatiana…

Citeşte mai mult

Admin