Vicepremierul și ministrul Apărării Naționale, Radu Miruță, a anunțat că România este „în sfârșit, pe un drum mult mai corect pentru bugetul țării” și a subliniat importanța reformelor în administrație și gestionarea responsabilă a banului public.
Ministrul Apărării, Radu Miruță. FOTO: Facebook
„Suntem, în sfârșit, pe un drum mult mai corect pentru bugetul țării
noastre. Cifrele nu mint, nu dezinformează, nu îi ceartă pe cei care au huzurit
iresponsabil în trecut cu banii publici ai României până s-a ajuns la os. După
o jumătate de an de decizii necesare pentru a mai rămâne în picioare țara asta,
când s-a tras linie la final de an, estimarea Ministerului de Finanțe este că
deficitul bugetar este mai mic cu 15 miliarde decât ne așteptam”, a
scris Radu Miruță, pe FB.
Miruță a explicat că revenirea României la o funcționare corectă depinde de profesionalism și muncă, nu de declarații populiste….






Mai multe ştiri
Siegfried Mureșan: „Viziunea mea despre România în Europa este diferită de cea a PSD”
Rogobete îl invită pe Ilie Bolojan într-o secție de oncologie: „La patul bolnavului nu există propagandă, nu există sondaje”
Ce decizie nu ar fi trebuit să ia Nicușor Dan niciodată: „Când a renunțat la amenințarea cu anticipatele, a devenit pradă partidelor”