Prețurile la cantinele studențești îi surprind deseori pe tineri. Un student de la ASE București a postat pe TikTok cât a plătit pentru un meniu copios, iar reacția sa a devenit virală, stârnind discuții aprinse în rândul internauților.
Un student de la ASE București a postat cât a plătit pentru un meniu copios FOTO: TikTok
Un student de la Academia de Studii Economice din București a devenit viral pe rețelele sociale după ce a prezentat meniul cantinei universitare și prețul plătit pentru masa de prânz. Tânărul a declarat că a fost foarte mulțumit de porțiile primite și de suma achitată.
În videoclip, studentul își arată prânzul, format dintr-o ciorbă, piure cu cotlet de porc și o chiflă, o masă consistentă, după cum o descrie chiar el. Pentru toate acestea, a plătit doar 20 de lei și a subliniat că este foarte mulțumit de „afacerea” făcută. De asemenea, a menționat că meniul este destul de variat și le-a…





Mai multe ştiri
Ultimatumul pe care profesorii îl transmit Guvernului pentru a nu boicota examenele. Deși viitorul lor este incert, elevii sunt solidari
Universități importante din România și Moldova pun presiune pe viitorul Guvern: cer 15% din buget pentru educație
Începe Bacalaureatul 2026. Cine îi examinează pe candidați la probele pentru evaluarea competențelor