Leonard Orban a fost numit, membru al Consiliului de Administraţie al Institutului European din România, printr-o decizie a prim-ministrului Nicolae Ciucă publicată în Monitorul Oficial, relatează Agerpres.
Leonard Orban a fost numit pentru continuarea mandatului FOTO Arhivă Adevărul
Potrivit Agerpres, Leonard Orban a fost numit printr-o decizie a premierului pentru continuarea mandatului din Consiliului de Administraţie al Institutului European din România, exercitat anterior de academicianul Răzvan Theodorescu.
Prin aceeaşi decizie s-a constatat încetarea calităţii de membru al CA al Institutului European din România în cazul academicianului Răzvan Theodorescu în data de 6 februarie 2023, urmare a decesului.
Anul trecut, Răzvan Theodorescu a fost reconfirmat ca membru al CA al Institutului European din România prin Decizia nr. 320/2022 a premierului, pentru un mandat de patru ani, a mai arătat sursa citată.
Vicepreședintele…





Mai multe ştiri
Lider PNL, mesaj dur către Nicușor Dan: „Dacă preferați să protejați PSD, nu faceți decât să vă prăbușiți în încrederea publică”
Nicușor Dan convoacă luni ședința CSAT. Ce subiecte se află pe agendă
Nicușor Dan se delimitează de negocierile dintre Veștea și Simion. Cum a răspuns președintele întrebat dacă AUR este prooccidental