-
Serie A: Parma – Napoli, duminică, 21:45, DGS 1
-
SuperLiga: Slobozia – Sepsi, duminică, 16:00, DGS 1
Roș-albaștrii au primit trofeul SuperLigii și medaliile de campioni pe teren, după care s-au urcat într-un autocar descoperit pentru a defila prin București.
Galerie Foto
În autocar, fotbaliștii campioanei au dat drumul la sărbătoare, au cântat alături de fani și au ridicat din nou trofeul deasupra capului.
”Campionii, campionii, ole, ole ole”, au strigat Darius Olaru și compania la unison cu suporterii.
Ulterior, au urmat trei momente savuroase, cu Darius Olaru în prim-plan, care i-a intervievat pe Vlad Chiricheș, Mihai Popescu și Marius Ștefănescu:
Olaru: ”Nu știu cât e ora. E ăla scump?”
Chiricheș: ”E roș-albastru, totul e roș-albastru”
Olaru: ”Vreau să-mi spui câteva cuvinte despre tot ce s-a întâmplat în acest an”
Chiricheș: ”Un an senzațional, am reușit să facem lucruri extraordinare în Europa League și să ajungem să…





Mai multe ştiri
Gică Craioveanu: ”La FCSB nu există jucător ca el”
A bătut recordul, după ce a marcat la Cupa Mondială și a adus victoria
Live Text | Portugalia – Uzbekistan 2-0, ACUM, la digisport.ro. ”Nebunie”! Gol superb anulat pentru asiatici