-
UCL: Inter – Arsenal, marți, 22:00, DGS 1
-
UCL: Bodo/Glimt – Manchester City, marți, 19:45, DGS 1
Ilie Dumitrescu este de părere că e un mare plus pentru Craiova că Steven Nsimba a rămas, deși a existat o ofertă bănoasă din China, și crede că francezul este cel mai bun atacant clasic din SuperLigă.
Ilie Dumitrescu, impresionat de Steven Nsimba
De asemenea, Ilie Dumitrescu a evidențiat forța arătată de Universitatea Craiova la Ploiești.
”E scenariul ideal pentru antrenor, să poți să rulezi toți jucătorii, având rezultatul ideal. Echipa asta are câte doi jucători pe fiecare poziție. Este un avantaj extraordinar.
E o lucru extraordinar că Nsimba a rămas, e cel mai bun atacant, număr 9, din SuperLigă în momentul de față. Craiova are o exprimare solidă, are un lot valoros, cu soluții pe toate posturile.
Craiova arată forță, o echipă solidă. E un joc câștigat lejer. Craiova s-a impus lejer și asta dă încredere”, a declarat Ilie…





Mai multe ştiri
”Cea mai frumoasă jurnalistă sportivă” i-a lăsat pe toți ”mască” cu ultima apariție: ”Am și uitat că ai născut”
Foto | Tunisia – Olanda 1-3. ”Portocala Mecanică” s-a impus fără emoții și a câștigat Grupa F de la Cupa Mondială
Rapid, 103 ani de istorie! ”În anii 80 suporterii scandau NI-VE-A. Știi ce însemna?”