Președintele interimar Ilie Bolojan și premierul Marcel Ciolacu au transmis duminică, 13 aprilie, un mesaj de Sărbătoarea Floriilor.
Ilie Bolojan/FOTO: Presidency.ro
„Dragi români, Sărbătoarea Intrării Domnului în Ierusalim, cunoscută ca Duminica Floriilor, marchează începutul unei perioade încărcate de semnificaţie – Săptămâna Patimilor. Este un moment de reflecţie asupra drumului suferinţei şi al sacrificiului, care ne pregăteşte pentru Înviere. În această perioadă, suntem chemaţi să fim mai atenţi la nevoile celor din jur şi să ne concentrăm asupra valorilor care ne definesc ca societate – respectul, solidaritatea şi responsabilitatea”, afirmă preşrdintele interimar în mesaj.
El urează celor care îşi serbează onomastica „La mulţi ani!”, cu sănătate şi linişte alături de cei dragi.
„Vă doresc tuturor o zi de Florii cu pace în suflet şi gânduri bune!”, spune Bolojan în finalul…





Mai multe ştiri
Dominic Fritz, despre consultările de la Cotroceni: „Nu a dansat nimeni pe masă. Suntem cu toţii conştienţi că situaţia este serioasă”
USR anunță consultări pentru o soluție fără PSD. Fritz: „Sunt în contact şi cu Ilie Bolojan şi cu Kelemen Hunor şi vom sta de vorbă în trei”
„Nu există un singur tip de extremism”, crede rectorul SNSPA. Ce spune despre controversele din jurul lui George Simion