Ministrul Mediului, Diana Buzoianu, a transmis joi, 30 iulie, că încearcă de peste o lună să discute cu procurorul general al României, Cristina Chiriac, despre infracțiunile de mediu, însă aceasta din urmă nu a primit-o în audiența solicitată. Ulterior, Parchetul General a venit cu un răspuns.
Diana Buzoianu și Cristina Chiriac/Colaj foto Facebook/Diana Buzoianu și Inquam Photos/Octav Ganea
<text x=’50%’ y=’15’ fill=”%23B37EE3″ font-size=”12″ text-anchor=”middle” opacity=’0.3′>publicitate</text></svg>”); background-position: center center; background-repeat: no-repeat;”>
Invitată la Interviurile Libertatea, ministra a afirmat că, de peste o lună, încearcă să discute despre infracțiunile de mediu, dosarele penale care nu au finalitate în instanțele de judecată și eventuala conectare a sistemelor informatice care monitorizează tăierile de lemn cu cele ale anchetatorilor, cu Cristina Chiriac, însă nu a fost primită în audiența solicitată.
„Nici…

Mai multe ştiri
Diana Buzoianu: Sorin Grindeanu „a distrus țara asta și acum habar nu are de unde își face rost de o majoritate”
Proiectul privind infracțiunile de mediu, modificat după discuțiile cu fermierii. Ce garanții promit Ministerele Mediului și Agriculturii
Militarii români care au doborât drone rusești în România și Lituania, înaintați în grad în mod excepțional