Ministerul Mediului solicită o a șaptea funcție de secretar de stat, în timp ce Parlamentul pregătește mărirea organigramei ANRE cu aproape 50%, prin mărirea posturilor de la 350 la 530.
Ministrul Mediului vrea un al șaptelea secretar de stat FOTO Mediafax
La nivel de funcții de conducere, Ministerul Mediului cere o nouă mărire a numărului de secretari. „Pentru o bună gestionare și o coordonare a creșterea capacității infrastructurii Sistemului Național de Gospodărire a Apelor de protecție împotriva inundațiilor, este necesară suplimentarea numărului total de posturi de secretar de stat din cadrul Ministerului Mediului, Apelor și Pădurilor, cu un post”, arată nota de fundamentare a ministerului, princ are este cerută mărirea acestei categorii de demnitari de la șase la șapte.
„Managementul riscului la inundații înseamnă aplicarea unor politici, proceduri și practici având ca obiective identificarea riscurilor, analiza și…





Mai multe ştiri
USR anunță consultări pentru o soluție fără PSD. Fritz: „Sunt în contact şi cu Ilie Bolojan şi cu Kelemen Hunor şi vom sta de vorbă în trei”
„Nu există un singur tip de extremism”, crede rectorul SNSPA. Ce spune despre controversele din jurul lui George Simion
Petrișor Peiu avertizează: „Criza politică va continua până în 2028 sau până la alegeri anticipate”