-
Liga 2: Oțelul – Csikszereda, vineri, 17:00, DGS 1
-
Liga 1: U Cluj – Farul, vineri, 20:00, DGS 1
Deși a pierdut în El Clasico, Real Madrid a surclasat-o la pe Barcelona la posesie. De 10 ani nu s-a mai întâmplat
Conform statisticilor, Madridul a avut cea mai mare posesie din ultimii 10 ani în duelurile din El Clasico, 64.7%.
De cealaltă parte, Barcelona a înregistrat cea mai mică posesie în exact aceeași perioadă, dar în toate meciurile disputate, în toate competițiile, 35.3%.
Cifrele sunt surprinzătoare dacă avem în vedere că Barca a obișnuit, de-a lungul timpului, cu acea tiki-taka și acel joc amețitor de pase. Practic, rolurile s-au inversat.
De altfel, Xavi a schimbat cumva stilul de joc al echipei sale, aspect remarcat și de Ilie Dumitrescu și…





Mai multe ştiri
La un an de la despărțire, ”Barbie din fotbal” a primit vestea cea mare și a spus ”DA”:
Gică Craioveanu: ”La FCSB nu există jucător ca el”
A bătut recordul, după ce a marcat la Cupa Mondială și a adus victoria