Președintele Klaus Iohannis a plecat luni dimineață într-o călătorie în SUA, la bordul unui avion privat de lux, cu care a mers anul trecut în Emiratele Arabe și în turneul din Africa, dar și în aprilie 2024 în Coreea de Sud, potrivit Boarding Pass.
Președintele a plecat la bordul unui avion privat de tip Gulfstream G550 FOTO Arhivă Adevărul
Președintele Klaus Iohannis a plecat în SUA, acolo unde va participa pe 8 mai la gala organizată de Atantic Council pentru premierea performanțelor privind relațiile transatlantice.
Potrivit Boarding Pass, președintele călătorește la bordul unei aeronave care i-a mai atras critic în trecut în spațiul public.
„Președintele României va efectua o vizită oficială în Statele Unite începând cu 6 mai 2024, potrivit informațiilor neoficiale. Acesta își va începe călătoria luni, nu de la București, și va zbura, probabil, spre Washington DC cu un avion privat de tip Gulfstream G550…





Mai multe ştiri
Dominic Fritz, despre consultările de la Cotroceni: „Nu a dansat nimeni pe masă. Suntem cu toţii conştienţi că situaţia este serioasă”
USR anunță consultări pentru o soluție fără PSD. Fritz: „Sunt în contact şi cu Ilie Bolojan şi cu Kelemen Hunor şi vom sta de vorbă în trei”
„Nu există un singur tip de extremism”, crede rectorul SNSPA. Ce spune despre controversele din jurul lui George Simion