Crin Antonescu afirmă că va fi un preşedinte care va merge la Bruxelles şi va spune că nu îşi poate ţine „cetăţenii în frig şi întuneric”, doar ca să fim verzi. El consideră că proiectul Green Deal a avut „consecințe foarte proaste” în România.
Crin Antonescu critică proiectul Europei pentru trecerea la energie verde Foto: Captură video
„Vreau
energie ieftină pentru românii. Prin Green Deal, europenii au încercat să
impună o terapie şoc, care, din păcate, a avut consecinţe foarte proaste în
România. Voi fi un preşedinte care va merge la Bruxelles şi va spune clar că nu
îmi pot ţine cetăţenii în frig şi întuneric, doar ca să fim verzi. Verzi şi
săraci nu este o opţiune pentru mine”, spune Crin Antonescu într-o postare făcută pe pagina sa de Facebook.
Candidatul coaliţiei de guvernare la alegerile prezidenţiale spune că va susţine finalizarea construirii tuturor hidrocentralelor, care sunt, în prezent,…





Mai multe ştiri
Dominic Fritz, despre consultările de la Cotroceni: „Nu a dansat nimeni pe masă. Suntem cu toţii conştienţi că situaţia este serioasă”
USR anunță consultări pentru o soluție fără PSD. Fritz: „Sunt în contact şi cu Ilie Bolojan şi cu Kelemen Hunor şi vom sta de vorbă în trei”
„Nu există un singur tip de extremism”, crede rectorul SNSPA. Ce spune despre controversele din jurul lui George Simion