mie. iun. 24th, 2026

Contre PSD-PNL pe tema pragului la abuzul în serviciu. „Toți ne așteptam să fie aici Predoiu” / „O greșeală politică majoră”

Contre PSD-PNL pe tema pragului la abuzul în serviciu. „Toți ne așteptam să fie aici Predoiu” / „O greșeală politică majoră”

PSD și PNL s-au contrat în timpul ședinței Comisiei juridice pe tema pragului la abuzul în serviciu, social-democrații dorind explicații de la ministrul Justiției, în timp ce liberalii au cerut ca „eroarea” politică să fie asumată de toate partidele Coaliției.

Laura Vicol și Ioan Cupșa s-au contrat în Comisia juridică FOTO Colaj Inquam&Mediafax

Clinciurile PSD-PNL au început încă de la primele luări de cuvânt de la ședință. În momentul în care deputatul USR Silviu Dehelean a precizat că se aștepta ca ministrul Justiției, Cătălin Predoiu, să fie prezent, președinta Comisiei juridice, Laura Vicol (PSD) a punctat: „La fel mă așteptam și eu. Toți ne așteptam la asta”.

Apoi a continuat cu câteva detalii tehnice. „Până la ora 13.00, mâine, aveți timp de amendamente. La 15.00 începem ședința”. Apoi, Vicol a reluat subiectul prezenței ministrului Justiției. „L-am rugat în mod expres să fie aici și să explice…

Citeşte mai mult

Admin