Adrian Vigheciu, candidatul coaliției PSD-PNL la Primăria Sectorului 5, a postat pe o rețea de socializare un videoclip electoral, în care se vede o vacă pe care spune că a scos-o la păscut, comparând administrațiile Sectorului 5 din ultimii 20 de ani cu vacă bună de muls „pentru cei care l-au păstorit”.
Adrian Vigheciu, clip electoral cu o vacă Foto: Captură de ecran
„Am ieșit cu vaca la păscut în mijlocul Sectorului 5 pentru a ajuta la producția de lapte. Îmi provoc contracandidații să ajute și ei la producția de miere. Singuri sau în familie, cum le e mai ușor. A venit timpul să reușim și în 5. Din 9 iunie, începem treaba”, a scris Adrian Vigheciu într-o postare pe pagina sa de Facebook, publicând și un videoclip electoral în care apare o vacă ce paște lângă Palatul Parlamentului.
Adrian Vigheciu, candidatul coaliției la Primăria Sectorului 5, critică administrațiile din ultimii 20 de ani, susținând că acest…





Mai multe ştiri
Bolojan explică de ce nu a fost invitat Nicușor Dan la Congres. Veștea, „verigă lipsă din PNL”
Scrisoarea celor 23 din PNL: gruparea Veștea respinge ultimatumul lui Bolojan și cere încetarea „linșajului politic” intern
Ciucu: Oameni care îl susțin pe Adrian Veștea sunt aceiași care au pregătit operațiunea specială căreia astăzi trebuie să-i fac față