-
FOTBAL: FCU Craiova 1948 – Oțelul, vineri, 18:00, DGS 1
-
FOTBAL: Dinamo – Farul, vineri, 21:00, DGS 1
Silviu Balaure crede că Hermannstadt merita victoria cu FCSB
Fotbalistul de 27 de ani a deschis scorul în confruntarea cu FCSB, în prima repriză. Sibienii au fost conduși, dar au restabilit egalitatea prin Daniel Paraschiv.
Gruparea din Sibiu a ajuns pe loc de play-off, dar Balaure este nemulțumit. Acesta crede că echipa sa putea să câștige confruntarea de pe teren propriu. În minutul 90+2, Iancu a lovit bara transversală.
”Am pierdut două puncte mari pentru că trebuia să câștigăm. Am văzut că sunt spații mari și am profitat de acest lucru la gol. Probabil a intervenit și oboseala pe final. Urmează multe meciuri grele.
După prima etapă, a fost o întâmplare. Avem meciuri cu Petrolul, apoi cu Sepsi. Cine vine la Sibiu, e greu să plece cu punct sau puncte. Avem 13 puncte, dar nu ne bucurăm așa tare. Meritam o victorie!”, a declarat Balaure, la…
Mai multe ştiri
Grandios! Cum și-a făcut apariția delegația României pe Sena, la ceremonia de deschidere a Jocurilor Olimpice
Unirea Slobozia, LIVE VIDEO, de la 19:00, Digi Sport 1. ECHIPELE
Start la Jocurile Olimpice 2024, de la Paris! Tot ce trebuie să știi despre ceremonia de deschidere