sâm. iun. 14th, 2025

A spus că e gata să semneze prelungirea cu PSG, dar italienii l-au contrazis pe Gianluigi ”Dollarumma”


  • SuperLigă: SepsiBotoșani, vineri, 21:00, DGS 1

  • SuperLiga: FC BuzăuUnirea Slobozia, vineri, 18:00, DGS 1

Italianul mai are un an de contract cu PSG și a susținit că dacă oficialii clubului vor să-l păstreze, el este gata oricând să semneze prelungirea. Totuși, situația nu este chiar atât de simplă.

Gianluigi Donnarumma vrea un salariu de 10 milioane de euro pentru a semna prelungirea cu PSG, care oferă doar 6 milioane de euro

Presa din Italia a anunțat că PSG este gata să îi ofere prelungirea contractului lui Donnarumma, iar salariul să fie în jur de 6 milioane de euro pe sezon. Totuși, Donnarumma nu ar fi de acord cu această propunere și cere aproape dublu, în jur de 10 milioane de euro.

Astfel, declarația sa potrivit căreia este gata să semneze în orice moment prelungirea ”se bate cap în cap” cu anunțul italienilor.

Este important de menționat că portarul italian a fost numit de fanii lui AC Milan „Iuda” sau „Dollarumma” în 2021…

Citeşte mai mult

Admin