-
Serie A: Fiorentina – Atalanta, vineri, 21:45, DGS 2
-
SuperLiga: CFR Cluj – FC Argeș, vineri, 20:30, DGS 1
După doar șapte luni petrecute la această echipă de juniori, fostul mijlocaș s-a înțeles cu Andrei Nicolescu, președintele lui Dinamo, și o va antrena din sezonul următor pe echipa secundă a ”Câinilor”.
Adrian Ropotan o va antrena pe Dinamo 2
Adrian Ropotan a ajuns la un acord cu Andrei Nicolescu și o va pregăti din stagiunea următoare pe Dinamo 2, formație care a retrogradat în Liga a 4-a la finalul acestui sezon, scrie Trumedia.
Locul lui Ropotan la formația U19 a lui Dinamo va fi luat de Marius Alexe (36 de ani), fostul atacant din Ștefan cel Mare, conform sursei citate anterior.
Dinamo 2 a retrogradat în Liga a 4-a, după ce a terminat sezonul pe locul al 11-lea în play-out-ul Serii a 3-a din Liga a 3-a. ”Câinii” au avut 24 de puncte și s-au clasat la patru lungimi în spatele celor de la Agigea (prima echipă deasupra ”liniei…





Mai multe ştiri
Neverosimil! Jucătorul Spaniei care n-a atins mingea în primele 30 de minute ale partidei cu Capul Verde
salariu de 25.000.000€ pentru starul dorit de Real Madrid
N-au înțeles nimic! Decizia lui Koeman din Olanda