PSD a anunțat, printr-un comunicat de presă, că a demarat astăzi prima întâlnire dintr-o serie de dialoguri pe care și le propune pe teme importante de mediu cu ONG-urile din domeniu. Întâlnirea a avut la inițiativa secretarului de stat din cadrul ministerului Mediului, Bogdan Balanișcu.
Bogdan Balașnicu, secretat de stat în Ministerul Mediului FOTO: Facebook
„La inițiativa secretarului de stat în cadrul Ministerului Mediului, Apelor și Pădurilor, Bogdan Balanișcu, social – democrații din Executiv au discutat cu reprezentanții societății civile despre nevoia unui dialog mai strâns între instituțiile publice și ONG-uri pentru identificarea celor mai bune măsuri care să răspundă provocărilor actuale ale sectorului de mediu”, se arată în comunicatul de presă.
Potrivit secretarului de stat, subiectele abordate astăzi au fost legate de demararea unor acțiuni de împădurire și despre finanțările disponibile pentru…





Mai multe ştiri
Dominic Fritz, despre consultările de la Cotroceni: „Nu a dansat nimeni pe masă. Suntem cu toţii conştienţi că situaţia este serioasă”
USR anunță consultări pentru o soluție fără PSD. Fritz: „Sunt în contact şi cu Ilie Bolojan şi cu Kelemen Hunor şi vom sta de vorbă în trei”
„Nu există un singur tip de extremism”, crede rectorul SNSPA. Ce spune despre controversele din jurul lui George Simion