Dum. iun. 28th, 2026

Rogobete îl invită pe Ilie Bolojan într-o secție de oncologie: „La patul bolnavului nu există propagandă, nu există sondaje”

Rogobete îl invită pe Ilie Bolojan într-o secție de oncologie: „La patul bolnavului nu există propagandă, nu există sondaje”

Social‑democratul Alexandru Rogobete, fost ministru al Sănătății, îi cere premierului interimar, Ilie Bolojan, să lase deoparte „calculele politice și negocierile” și să privească realitatea din spitale, „să vedeţi ce înseamnă să nu ai acces la medicamente inovatoare”.

Alexandru Rogobete. FOTO Facebook Alexandru Rogobete

publicitate„); background-position: center center; background-repeat: no-repeat;”>

Într-un mesaj pe Facebok, Alexandru Rogobete îl invită pe Ilie Bolojan într-o secție de oncologie.

Domnule Bolojan, Am o invitaţie pentru dumneavoastră. Haideţi cu mine. Doar noi doi. Nu la Palatul Victoria. Nu într-un studio de televiziune. Nu la o conferinţă de presă. Într-un spital. Haideţi să mergem pe holurile unei secţii de oncologie. Să stăm de vorbă cu un pacient care îşi aşteaptă tratamentul. Să ascultăm un medic care încearcă, în fiecare zi, să facă mai mult cu mai puţin. Haideţi să…

Citeşte mai mult

Admin