Senatorul PNL Vasile Blaga a declarat luni, 19 mai, că și-ar fi dorit ca în finală să ajungă candidatul coaliției, Crin Antonescu, care „a contribuit” la propria înfrângere.
Vasile Blaga/FOTO: Mediafax/Andreea Alexandru
„Mi-aş fi dorit mult ca domnul Crin Antonescu să ajungă în finală, dar poporul a vrut altceva şi atunci totdeauna, hai să fim serioşi, alegătorul are dreptate.
Totdeauna alegătorul are dreptate, de aceea nici eu nu am înţeles, îmi pare rău să o spun, declaraţiile domnului Antonescu din ultima săptămână, chiar nu le-am înţeles. Chiar dacă este supărat, nu este singurul om care a pierdut în ţara asta”, a afirmat Vasile Blaga, luni, la Digi 24.
Vasile Blaga a mai spus că Antonescu „ar trebui să îşi recunoască înfrângerea, poate că şi domnia sa a contribuit la înfrângerea domniei sale, cum eu sunt absolut convins că şi domnul George Simion, în ultima săptămână, a făcut tot posibilul…





Mai multe ştiri
Nicușor Dan convoacă luni ședința CSAT. Ce subiecte se află pe agendă
Nicușor Dan se delimitează de negocierile dintre Veștea și Simion. Cum a răspuns președintele întrebat dacă AUR este prooccidental
Sorin Grindeanu, mesaj pentru USR: „Dacă nu vor un Guvern cu premier PSD, se poate și fără ei”