Președinta SOS România, Diana Șoșoacă, a anunțat că partidul său se poate „sacrifica” la guvernare, în contextul perioadei grele care urmează, propunând o listă cu 31 de miniștri.
FOTO Inquam Photos / George Călin
„Noi, suveraniştii, chiar dacă avem un procent mic în Parlament, acesta este, totuși, mare, pentru că, însumând procentele, sunt peste 35% și nu vor putea să-și treacă legile organice”, a spus Diana Șoșoacă într-o conferință de presă, explicând că va urma o perioadă de negocieri.
Șefa SOS România a mai susținut că „este posibil ca multe dintre reforme să aducă sacrificii mari pentru poporul român, pentru că după 35 de ani de distrugere şi de înstrăinare a tuturor resurselor României, în condițiile în care nu ne-a mai rămas mai nimic şi suntem o țară plină de datorii”, astfel că „evident că cine vine la guvernare își asumă pericolul de a dispărea definitiv din politica…

Mai multe ştiri
De ce este Nicușor Dan etichetat drept „pesedist”. Explicațiile lui Eugen Tomac
Scandal în PNL. Alin Tișe îl atacă dur pe Ilie Bolojan: „Ai trădat președintele României. Opreşte-te!”
Remus Pricopie îl critică dur pe George Simion: „Purtătorul de cuvânt al Moscovei la București a grăit iar. Punctaje de tip KGB venite de la Kremlin”