Angajații din Aparatul de lucru al Guvernului organizează un protest spontan în Piața Victoriei.
Angajații din aparatul de lucru al Guvernului cer salarii mai mari FOTO Arhivă
„Având în vedere numeroasele întalniri cu reprezentanţii Guvernului României pentru soluţionarea revendicărilor salariaţilor, faptul că, în continuare, angaţaţii din Aparatul de lucru al Guvernului României sunt discriminaţi din punctul de vedere al salarizării în raport cu alte categorii de angajaţi din sectorul de activitate ,,Administraţie Publică”, arată un comunicat al Federației Naționale a Sindicatelor din Administrație.
„Luând în considerare ultima întâlnire desfăşurată azi, în cadrul căreia partea guvernamentală a refuzat să corecteze această nedreptate, angajaţii din Aparatul de lucru al Guvernului României au declanşat şi participă la un protest spontan, azi 13.05.2024, începând cu ora 16.00, intrarea B, Piaţa Victoriei,…





Mai multe ştiri
Bolojan explică de ce nu a fost invitat Nicușor Dan la Congres. Veștea, „verigă lipsă din PNL”
Scrisoarea celor 23 din PNL: gruparea Veștea respinge ultimatumul lui Bolojan și cere încetarea „linșajului politic” intern
Ciucu: Oameni care îl susțin pe Adrian Veștea sunt aceiași care au pregătit operațiunea specială căreia astăzi trebuie să-i fac față