lun. sept. 16th, 2024

Video | Kosovo – România 0-3. Mircea Lucescu, debut cu o victorie superbă la al doilea mandat pe banca naționalei

• Liga Națiunilor: IrlandaAnglia, sâmbătă, 19:00, DGS 1

• Liga Națiunilor: GermaniaUngaria, sâmbătă, 21:45, DGS 1

Disputa dintre Kosovo și România a putut fi urmărită în format LIVE TEXT pe site-ul digisport.ro și în aplicația Digi Sport, de abonații Digi România. Duelul de la Priștina poate fi văzut, în premieră, pe Digi Sport 1, de la ora 01:00.

Kosovo – România 0-3. Mircea Lucescu a început cu un succes fără emoții pe banca ”Tricolorilor”

Cu Mircea Lucescu pe bancă, naționala României a ratat ocaziile mai importante în prima jumătate a celor 45 de minute.

După ocazii semnate de Mihăilă și Stanciu, Dennis Man a deschis scorul în minutul 40, cu un șut la colțul lung, după o acțiune superbă.

Prima parte a jocului s-a încheiat cu o bară a lui Valentin Mihăilă.

După pauză, Dennis Man a fost faultat în careu de Berisha, în minutul 50. Răzvan Marin a transformat lovitura de la 11 metri în minutul 52.