Președintele Nicușor Dan i-a felicitat, duminică seară, pe elevii din lotul național de robotică, pentru reușitele în cadrul Campionatului Mondial „FIRST Tech Challenge”, desfășurat în Houston, SUA.
Nicușor Dan i-a felicitat pe elevii din lotul național de robotică FOTO Facebook / Nicușor Dan
„Felicitări elevilor români din lotul național de robotică care au participat la Campionatul Mondial «FIRST Tech Challenge» din Houston, SUA, și au câștigat primele patru locuri ale acestei prestigioase competiții internaționale”, a transmis Nicușor Dan pe pagina sa de Facebook.
Șeful statului s-a arătat impresionat de „energia” și „creativitatea” elevilor din lotul național de robotică.
„Pe o parte dintre aceștia i-am cunoscut în luna aprilie, când se aflau în tabăra de pregătire de la Universitatea de Vest din Timișoara…





Mai multe ştiri
Mobilizare uriașă în învățământ: 160.000 de profesori cer anularea austerității, dar se lovesc de o barieră constituțională. Ce riscă proiectul
Elevii de liceu vor studia din toamnă o nouă materie opțională care îmbină geografia și tehnologia informației
Haos la Evaluarea Națională: Platforma digitală s-a blocat. Sindicate: „Profesori ținuți ostatici opt ore”