joi. iun. 25th, 2026

Până aici! Florin Purece a venit la microfon după 0-3 cu Oțelul și anunțat că vrea să plece

Până aici! Florin Purece a venit la microfon după 0-3 cu Oțelul și anunțat că vrea să plece

  • SuperLiga: Csikszereda – FC Argeș, sâmbătă, 17:00, DGS 1

  • SuperLiga: FCSB – Dinamo, sâmbătă, 20:30, DGS 1

Astfel, criza echipei pregătite de Andrei Prepeliță s-a adâncit și mai tare, iar acum s-a ajuns la opt eșecuri pe linie, după golurile marcate de Conrado (min. 13), Paulinho (min. 21) și Andrezinho (min. 77). 

Florin Purece a dat de pământ cu propria echipă și a anunțat că vrea să plece de la Unirea Slobozia

După meci, a avut loc o situație similară cu cea de joi, în care Louis Munteanu și-a criticat dur propria echipă, în urma remizei cu Metaloglobus, scor 2-2, din Cupa României. 

Acum, a venit rândul lui Florin Purece să se prezinte primul la flash-interviuri. Mijlocașul de 32 de ani a fost mult mai dur decât Munteanu și a lăsat de înțeles inclusiv că vrea să plece de urgență. 

„Parcă aveau două viteze în plus față de noi. N-am avut nicio șansă, un meci fără istorie. Mă simt umilit, eu nu am trăit așa ceva. Am…

Citeşte mai mult

Admin