-
SuperLiga: Farul – FC Argeș, vineri, 20:30, DGS 1
-
Liga 2: Poli Iași – CS Dinamo, vineri, 17:30, DGS 1
Vlad Dragomir a jucat cu Austria primul meci important la echipa națională și multe voci din fotbalul românesc s-au întrebat de ce nu a început să evolueze la prima reprezentativă mai devreme. Edi Iordănescu a dezvăluit că mijlocașul era pe lista sa, cu jucători cărora voia să le dea șanse în Liga Națiunilor din toamna lui 2024.
Edi Iordănescu: ”Întrebați-l pe Dragomir dacă a avut sau nu o discuție cu mine și dacă i-am spus că îl urmăresc”
”Este o întrebare extraordinară (n.r. de ce n-a fost adus mai devreme Dragomir). Mai e un subiect care e foarte sensibil. Cred că intrăm într-o capcană. Vorbim mereu despre selecție, despre jucători care trebuie să vină în funcție de forma de moment, vorbesc acum ca fost selecționer. Dați-mi o națională competitivă din Europa care schimbă 12-14 jucători de la o acțiune la alta.
Pentru…





Mai multe ştiri
Dinamo a pierdut al doilea amical al verii! Elevii lui Nuno Campos și-au dat autogol
Oficial | Denis Alibec a semnat!
Live Text | Capul Verde