-
Europa League: FCSB – Young Boys, joi, 19:45, DGS 1
-
Conference League: Rakow – Univ. Craiova, joi, 22:00, DGS 1
Mikautadze (18) și Veiga (90) au marcat pentru Villarreal, în timp ce Gatti (49) și Conceicao (56) au punctat pentru Juventus.
Primul gol al Juventus validat de Istvan Kovacs, contestat de Gică Craioveanu: ”E fault”
La golul marcat de Gatti, Rafa Marin a acuzat un fault un atac, după ce jucătorul de la Juventus l-ar fi șters cu gheata în zona capului.
Gică Craioveanu (57 de ani) a comentat în Spania meciul Villarreal – Juventus, apoi a intrat în direct la Digi Sport, unde a spus că Istvan Kovacs a greșit la faza din minutul 49 și ar fi trebuit să acorde fault, în opinia sa.
Totuși, Gică Craioveanu a apreciat deciziile luate de Istvan Kovacs în celelate faze ale meciului din Spania.
”A avut o problemă la primul gol al lui Juventus, eu cred că e fault în atac. La foarfeca lui Gatti. Pentru mine e fault.
E fault, ridică piciorul la doi…





Mai multe ştiri
DR Congo – Uzbekistan 3-1. Africanii au întors scorul și s-au calificat pentru prima oară în 16-imi!
Dinamo a pierdut al doilea amical al verii! Elevii lui Nuno Campos și-au dat autogol
Oficial | Denis Alibec a semnat!