Senatoarea PSD Victoria Stoiciu a criticat decizia PNL de a exclude Organizația de femei liberale de la vot în Biroul Politic Național, în contextul în care doar două femei fac parte din Guvernul actual.
Victoria Stoiciu a denunțat decizia luată de Partidul Național Liberal FOTO Facebook
„Înțeleg că în cadrul PNL s-au făcut unele «optimizări» — nu doar de cheltuieli, ci și de drepturi. Organizația de femei liberale tocmai a fost lăsată fără drept de vot în Biroul Politic Național. E, sigur, «bucătăria internă» a partidului și ține de autonomia lor organizatorică. Practic, însă, efectele acestor decizii sunt profund politice.
Mai ales când această decizie vine la o zi după ce domnul Bolojan a explicat că nu au fost numite femei în guvern pentru că… s-au căutat oameni competenți. De unde nu mai știi ce să înțelegi: că femeile n-ar fi competente? Sau că nu sunt oameni?”, a scris Victoria Stoiciu pe pagina sa de…





Mai multe ştiri
Scenariul alegerilor anticipate prinde contur. Un fost judecător CCR explică mecanismul de dizolvare a Parlamentului
Nicușor Dan, baie de mulțime la Cluj: a stat aproape o oră să facă poze și să vorbească cu oamenii
Ilie Bolojan, la recepția de Ziua SUA: „Investițiile americane și parteneriatul militar cu SUA sunt esențiale pentru România”