lun. iun. 22nd, 2026

A venit „nota de plată”, după FCSB

A venit „nota de plată”, după FCSB

  • SuperLiga: Hermannstadt – UTA, vineri, 17:00, DGS 1

  • SuperLiga: Unirea Slobozia – Dinamo, vineri, 20:00, DGS 1

Potrivit măsurilor dispuse cu ocazia partidei, a fost întocmit un act de sesizare în vederea înaintării către organele abilitate, în conformitate cu prevederile art. 372 din Codul Penal al României, informează news.ro.

Sancțiunile dictate de Jandarmerie după FCSB – Manchester United 0-2

Galerie Foto

“De asemenea, au fost aplicate 17 sancţiuni contravenţionale, în valoare totală de 71.300 de lei.

Subliniem faptul că, dintre acestea, două sancţiuni contravenţionale, în valoare totală de 60.000 de lei, au fost aplicate organizatorului evenimentului sportiv, iar două sancţiuni contravenţionale, în valoare totală de 10.000 de lei, au fost aplicate societăţii specializate de pază şi protecţie, pentru nerespectarea obligaţiilor ce le revin.

Totodată, a fost aplicată o sancţiune complementară privind interzicerea accesului la competiţiile…

Citeşte mai mult

Admin