Deputata Raisa Enachi a acuzat duminică, 15 septembrie, partidul condus de George Simion că „promovează violența”, după ce a fost bătută și amenințată de membrii AUR în biroul său din orașul Murgeni.
Raisa Enachi susține că a fost „lovită” și „bătută” de consilierii AUR. Foto Facebook Raisa Enachi
„Astăzi am fost la biroul meu parlamentar din orașul Murgeni, unde membrii AUR Murgeni au intrat abuziv și au manifestat violență fizică și verbală asupra mea, folosind injurii și amenințări.
George Simion a recurs din nou la metode de violență fizică, așa cum ne-a obișnuit, de această dată dând ordine altora.
AUR promovează violența!”, se arată în postarea făcută publică în cursul zilei de duminică, 15 august, de Raisa Enachi pe Facebook.
Ulterior, la o zi după incident deputata a luat cuvântul în plenul Camerei Deputaților și a vorbit despre incidentul petrecut în biroul…





Mai multe ştiri
Dominic Fritz, despre consultările de la Cotroceni: „Nu a dansat nimeni pe masă. Suntem cu toţii conştienţi că situaţia este serioasă”
USR anunță consultări pentru o soluție fără PSD. Fritz: „Sunt în contact şi cu Ilie Bolojan şi cu Kelemen Hunor şi vom sta de vorbă în trei”
„Nu există un singur tip de extremism”, crede rectorul SNSPA. Ce spune despre controversele din jurul lui George Simion