Doi lideri PNL, Florin Cîțu și Adrian Cozma, au cerut ruperea înțelegerii cu PSD și ieșirea de la guvernare.
Nicolae Ciucă și Lucian Bode, în corzi la PNL
Conducerea PNL a
discutat, luni, despre rezultatele la alegerile din 9 iunie și despre
următoarele scrutine electorale. Florin Cîțu și Adrian Cozma, au cerut ruperea
înțelegerii cu PSD și ieșirea de la guvernare.
„Pentru a maximiza
șansele, trebuie să fie fără PSD”, ar fi spus Cîțu, în timp ce Cozma susține că
PNL „a adus PSD la Guvernare si tot noi ar trebui să îl invităm
să plece”.
„E clar că alegerile
trebuie să fie la termen și să ne maximizăm șansele, dar
pentru asta e nevoie sa ne dezlipim de PSD și să discutăm cu USR și
cu alții”, ar mai fi spus Cozma, liderul PNL Satu Mare.
Și Virgil Popescu,
fostul ministru al Energiei, a criticat relația cu PSD.
„Trebuie să gândim o strategie față de PSD, Ciolacu a arătat
că nu este…





Mai multe ştiri
Remus Pricopie îl critică dur pe George Simion: „Purtătorul de cuvânt al Moscovei la București a grăit iar. Punctaje de tip KGB venite de la Kremlin”
Lider PNL, mesaj dur către Nicușor Dan: „Dacă preferați să protejați PSD, nu faceți decât să vă prăbușiți în încrederea publică”
Nicușor Dan convoacă luni ședința CSAT. Ce subiecte se află pe agendă